Wydrukuj tę stronę

Pewny i bezpieczny wybór – poznaj ofertę aut poleasingowych w mAuto

30 lipiec 2021
Autor 
aut poleasingowych w mAuto

Według Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w 2020 roku w Polsce zarejestrowano blisko 2,6 mln samochodów używanych[1]. To wciąż jedno z najpopularniejszych rozwiązań – nie tylko wśród osób fizycznych, ale także przedsiębiorców. Pojawia się jednak pytanie – czy auta z drugiej ręki są w stanie sprostać intensywnej eksploatacji pod względem technicznym? Jak wybrać auto poleasingowe, by nie żałować? Dowiedz się więcej.

Samochód poleasingowy… czyli jaki?

Samochody poleasingowe to kategoria pojazdów używanych dostępnych w ofercie leasingu dla firm. To rodzaj umowy zawieranej między leasingodawcami a przedsiębiorcami – umożliwia ona użytkowanie pojazdu w zamian za dokonywanie regularnych opłat w formie miesięcznych rat. Po zakończeniu okresu leasingu samochód może zostać wykupiony za koszt pozostały do spłaty lub zwrócony firmie leasingowej.

Auta poleasingowe pochodzą właśnie z takich umów – po ich zakończeniu nie zostają wykupione, zamiast tego pozostają własnością leasingodawców.

Auta poleasingowe – czy to rozwiązanie warte uwagi?

Samochód poleasingowy to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych form zakupu. Taka metoda rozliczenia pozwala na dokonywanie inwestycji w rozwój przedsiębiorstwa przy jednoczesnym zachowaniu finansowej elastyczności. Jak natomiast tego typu auta sprawdzają się w praktyce?

Jakość oferowanych pojazdów zależy przede wszystkim od dostawcy usług leasingowych. To on musi zadbać o to, by samochody dostępne w ofercie spełniały wymagania klientów i nadawały się do dalszej eksploatacji. Stąd tak duży nacisk na to, by samochody przed ponownym wystawieniem na sprzedaż przeszły szczegółowy przegląd. Tak jest m.in. w przypadku mAuto – stan pojazdów jest potwierdzony ekspertyzą firmy DEKRA.

Firmowy leasing – poznaj dodatkowe udogodnienia

Atrakcyjna oferta finansowania to nie wszystko – w ramach leasingu dla przedsiębiorców możesz skorzystać także z dodatkowych udogodnień. Leasingodawca może zagwarantować dostęp do usług serwisowych. Koszty naprawy mogą być wliczone w wysokość raty lub rozliczone po oszacowaniu szkód.

Do tego dochodzi również pełen zakres ochrony ubezpieczeniowej. Obejmuje ona nie tylko OC, ale także AC, assistance, likwidację szkód, a także dostęp do samochodu zastępczego w wyjątkowych sytuacjach.

Źródło:

[1] https://spidersweb.pl/autoblog/samar-raport-2020-liczba-rejestracji/