Reklama

 

Ogłoszenia motoryzacyjne - jaki samochód wybrać dla rodziców z dziećmi?

26 kwiecień 2021
Autor 
jaki samochód wybrać dla rodziców z dziećmi?

Samochód dla rodziny powinien odpowiadać na szczególne potrzeby rodziców i dzieci. Duża rodzina powinna podróżować komfortowo zarówno na krótkich, jak i długich trasach. Dodatkowo auto powinno być ekonomiczne, zwłaszcza gdy codziennie służy jako główny środek transportu. Sprawdź, jak wybrać samochód dla rodziny, by nie żałować. Na co zwrócić uwagę w ogłoszeniach motoryzacyjnych?

1. Bezpieczeństwo jazdy

2. Niskie zużycie paliwa

3. Miejsce na foteliki dziecięce

4. Duży bagażnik

5. Samochody używane dla rodzin - podsumowanie: na co zwrócić uwagę?

Duża rodzina to duże potrzeby. Rodzice z dziećmi nie są w stanie podróżować bezpiecznie i komfortowo w małym, dwudrzwiowym aucie miejskim, dlatego potrzebują większego pojazdu, który pomieści wygodnie wszystkich pasażerów. Jak wybrać samochód dla rodziny? Na co zwrócić uwagę, gdy przegląda się ogłoszenia motoryzacyjne o sprzedaży dużych aut?

Bezpieczeństwo jazdy

Dla rodziny z dziećmi szczególnie ważne jest bezpieczeństwo jazdy. Samochód powinien dobrze wypadać w testach zderzeniowych, by w razie wypadku w jak najmniejszym stopniu narażać pasażerów na uszczerbek na zdrowiu. Bezpieczeństwo jest ważne również w kontekście zabezpieczeń przed dziećmi. Tylne drzwi powinny posiadać blokadę, która uniemożliwia przypadkowe otwarcie drzwi w czasie jazdy przez dziecko siedzące w foteliku. Co ważne, kupno auta po wypadku jest złym rozwiązaniem dla rodziny. Powypadkowy pojazd zapewnia często niewystarczającą ochronę w razie kolejnego zderzenia i zwiększa ryzyko, że obrażenia pasażerów będą o wiele poważniejsze. Warto w tym celu przed podjęciem pochopnej decyzji dobrze sprawdzić pojazd przed zakupem w warsztacie, ASO lub zlecić to fachowcom.

Niskie zużycie paliwa

Rodzinny budżet jest narażony na szereg dużych wydatków. Z tego względu, przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne, powinno się poszukiwać pośród nich samochodu, który jest ekonomiczny. Niedrogie auto niekoniecznie jest najlepszym wyborem, jeśli chce się zaoszczędzić. Często znacznie lepiej jest kupić nieco droższy pojazd, który zużywa mniej paliwa. W zależności od sposobu użycia auta, powinno się zwrócić szczególną uwagę na spalanie w mieście lub w trasie. Im niższe będzie zużycie paliwa, tym tańsza będzie jazda, a co za tym idzie - rodzina więcej zaoszczędzi. Równie ważne jest przyjrzenie się rodzajowi paliwa. Pojazdy z instalacją gazową są najtańsze w użyciu. Jednocześnie instalacja LPG może negatywnie wpływać na żywotność silnika, dlatego ten wybór powinno się dobrze przemyśleć. Szukając auta z określonym zużyciem paliwa można skorzystać ze strony turbobryka.pl gdzie jest możliwość wyszukania interesującego nas modelu po parametrach technicznych np. średnim zużyciu paliwa i/lub pojemności bagażnika. W tym celu wystarczy przejść do opcji "Dane techniczne" i wpisać ważne dla nas kryteria.

Miejsce na foteliki dziecięce

Dzieci do ukończenia 12. roku życia lub osiągnięcia 150 cm wzrostu powinny być przewożone w fotelikach samochodowych. Młodsze dzieci muszą korzystać z fotelików nosidełek, natomiast najstarsze mogą jeździć nawet na niedrogich podkładkach. W samochodzie dla rodzinny obowiązkowo powinno znaleźć się miejsce do zamontowania fotelika chroniącego dziecko w razie wypadku. Dobrym wyborem jest auto, w którym znajduje się baza Isofix. Dzięki niej montaż i demontaż siedziska jest szybki i prosty. Baza umożliwia wpinanie fotelika "na klik" i jednocześnie zabezpiecza przed nieprawidłowym ustawieniem siedzenia. Źle zamontowany fotelik nie stanowi zatem zagrożenia dla małego pasażera. Jeśli w samochodzie przewozi się więcej niż dwoje dzieci, powinno się sprawdzić, czy w pojeździe umieści się wszystkie niezbędne siedziska. Co prawda, trzecie dziecko na tylnej kanapie może być zgodnie z prawem przewożone bez fotelika na środkowym siedzeniu, jednak takie rozwiązanie to ostateczność.

Duży bagażnik

W rodzinnym samochodzie powinno być dużo miejsca do przewożenia rzeczy. Bagażnik powinien pomieścić zarówno duże zakupy, jak i liczne pakunki w czasie wakacyjnych wyjazdów. Zwykle rodzinom poleca się pojazdy typu kombi, które mają najbardziej pojemny bagażnik. Jednak ostatnio coraz większą popularnością cieszą się SUV-y, które również oferują zadowalającą ilość miejsca w środku i dysponują pojemnymi bagażnikami, czasem dorównując nawet wersjom kombii. Niektóre modele np. KIA Sportage pod deską bagażnika mają dodatkową przestrzeń ładunkową, która pomieści oprócz koła zapasowego również część bagaży. Jeśli to będzie za mało, to w przypadku najwiekszych rodzin zawsze jest możliwość zamontowania dodatkowego bagażnika dachowego. Pojemność bagażnika w aucie mierzy się w litrach. Naprawdę pojemne modele aut mieszczą ponad 500 litrów ładunku, a rekordziści np. Skoda Superb kombii oferują nawet ponad 600l pojemności.

Samochody używane dla rodzin - podsumowanie: na co zwrócić uwagę?

Sprzedaż auta jest znacznie prostsza niż jego zakup, dlatego do kupna samochodu dla rodziny powinno się starannie przygotować. Przede wszystkim powinno się dokładnie zapoznać z treścią ogłoszenia motoryzacyjnego, po to by zadać sprzedawcy konkretne pytania. Równie ważne jest umówienie się na oględziny pojazdu - nigdy nie powinno się kupować auta w ciemno jedynie na podstawie treści oferty zamieszczonej na portalu ogłoszeniowym. Podczas oględzin koniecznie trzeba przejechać się autem, żeby sprawdzić czy podczas jazdy nic nie stuka i czy zachowanie auta na drodze nie odbiega od normy. W przypadku dziwnych hałasów w trakcie jazdy lub innych nieprawidłowości np. znoszenie auta w jedną ze stron, oznaczać to może niesprawność pojazdu.

Przy zakupie samochodu rodzinnego powinno się pamiętać również o sprawdzeniu historii pojazdu. Zakup kradzionego egzemplarza może prowadzić do sporych problemów, nawet gdy nabyło się auto w dobrej wierze. Historię pojazdu sprawdza się za darmo na podstawie numeru VIN, daty pierwszej rejestracji oraz numeru rejestracyjnego, który powinien udostępnić sprzedawca na prośbę kupującego. Bezpłatne sprawdzenie historii pojazdu dostępne jest na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/

Równie ważnym krokiem jest przyjrzenie się stanowi karoserii, która zwłaszcza w niektórych modelach jest narażona na szybką korozję. Ślady rdzy na nadprożach i nadkolach to znak, że auto niedługo będzie wymagało sporych nakładów finansowych na naprawę. Ponadto powinno się wybierać wyłącznie samochody używane z ważnym przeglądem technicznym. Brak przeglądu w przypadku auta dla rodziny może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo jazdy, nie wspominając o problemach z ewentualnym odszkodowaniem od ubezpieczyciela w przypadku kolizji.

Reklama

 

Polecane

 • Akumulatory Varta Black Dynamic
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory Varta Black Dynamic - W tym przypadku wysoka jakość ma szczególnie przystępną cenę. Dzięki temu niewielkim nakładem kosztów można nawet mniejszy lub starszy rocznikowo pojazd wyposażyć w pewne i niezawodne źródło energii. Zwłaszcza, gdy nie jest on wyposażony w zbyt dużą liczbę dodatkowych odbiorników energii.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory w pojazdach z systemem Start Stop
  • czwartek, 25 styczeń 2018

  Akumulatory w pojazdach z systemem Start Stop: Samochody wyposażone w technologię Start-Stop wymagają stosowania specjalnych akumulatorów. Użycie nieodpowiednich akumulatorów w tych pojazdach spowoduje ich zużycie w ciągu zaledwie 3–6 miesięcy.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Exide MULTIFIT Dual
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulator Exide DUAL nadaje się do łodzi wyposażonych w jeden zestaw zasilający wszystkie odbiorniki, ale jest też odpowiedni do bezpośredniego zasilania wyciągarek elektrycznych, pędników sterujących i silników wędy ciągnionej. Takie podwójne wykorzystanie akumulatora sprawia, że zwykle podczas użytkowania jest on częściowo rozładowany, dlatego wzmocniona konstrukcja gamy DUAL i zastosowanie odpowiedniej…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Centra EFB
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Przeznaczona jest do pojazdów mikrohybrydowych wyposażonych w system Start & Stop. Dzięki technologii EFB akumulatory tego typu zapewniają optymalne działanie w ekstremalnych zastosowaniach pracy pojazdu jakim jest system Start & Stop. Auto wyposażone w taki system wykonuje w ciągu doby nawet kilkadziesiąt razy większą ilość rozruchów niż samochodów bez tego…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Kredyt samochodowy czy gotówkowy – co wybrać, by sfinansować auto?
  • czwartek, 13 maj 2021

  Planujesz kupno auta? Chcesz sfinansować transakcję kredytem? Kredyt samochodowy, a może kredyt gotówkowy? W artykule wyjaśnimy, który produkt finansowy okaże się najlepszym rozwiązaniem.

  Czytaj więcej
 • Pierwszy quad – co wybrać?
  • środa, 12 maj 2021

  Zakup pierwszego quada nie jest prostą sprawą, zwłaszcza jeśli wcześniej nie mieliśmy za bardzo do czynienia z tego typu pojazdami. Dodatkowo na rynku istnieje dość spory wybór czterokołowców i laikom trudno dostrzec, czym oprócz gabarytów i ceny różnią się one od siebie. Podstawowym pytaniem przy wyborze pierwszego quada jest to, na jaką markę postawić i na co zwrócić uwagę w kwestii jego konstrukcji oraz wyposażenia.

  Czytaj więcej
 • Auto detailing: mycie detailingowe, ceramika na auto, co jeszcze?
  • wtorek, 11 maj 2021

  Chcesz mieć ładne, zadbane auto, ale na myjnię nigdy nie masz czasu? A może z zewnątrz samochód jest czysty, ale w środku... już nie? Znamy to. I mamy rozwiązanie – auto detailing. Czym jest i jak ci może pomóc?

  Czytaj więcej
 • Kto da więcej? Szwajcarskie licytacje
  • poniedziałek, 10 maj 2021

  Gdzie znaleźć samochód? Jest wiele takich miejsc, w pierwszej kolejności nasuwa się komis samochodowy mieszczący się w naszym mieście. Niemniej możemy też poszukać wymarzonego wozu gdzieś dalej – na przykład w Szwajcarii. Jakie pojazdy oferuje nam ten przepiękny alpejski kraj?

  Czytaj więcej

News

 • Elektryczne pojazdy dla dorosłych, czyli ekologiczne rozwiązanie dla firm i nie tylko
  • czwartek, 29 kwiecień 2021

  Ludzkość w XXI wieku uzależniona jest od elektryczności i każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę. Zostaliśmy tak przyzwyczajeni do obecności wielu fantastycznych narzędzi, które uznajemy dziś za normalność (np. pralki, telefony lub domowe akcesoria AGD), że nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Warto jednak zauważyć, że technologia nie zatrzymała się wcale na tym poziomie i cały czas brnie do przodu. Coś, co kilka lat temu było szczytem marzeń naszych rodziców, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Potrzebujesz przykładu?

  Czytaj więcej
 • Powerbanki - współczesne gadżety idealne do celów reklamy
  • środa, 21 kwiecień 2021

  Gadżety z logo firmy to doskonały sposób na reklamę. Poszukując idealnego rozwiązania w tej kwestii, warto zwrócić uwagę na gadżety elektroniczne. Wśród nich znajdują się cieszące się obecnie bardzo dużą popularnością powerbanki. Wręczając taki użyteczny sprzęt w prezencie możemy zapewnić naszej firmie duże korzyści.

  Czytaj więcej
 • Wypożyczalnia aut premium – poznaj znaczenie komfortu
  • wtorek, 20 kwiecień 2021

  Twoje auto trafiło do warsztatu lub lakiernika i przez najbliższe tygodnie zostajesz bez osobistego środka transportu? Nie każdy z nas może pozwolić sobie na taką sytuację. Jeśli często podróżujesz ze względu na specyfikę zawodu lub stylu życia, potrzebujesz samochodu na już. Pojawia się jednak aspekt związany z klasą pojazdu i Twoimi indywidualnymi oczekiwaniami.

  Czytaj więcej
 • Mutlu - nowość na polskim rynku akumulatorów!
  • środa, 31 marzec 2021

  Na rynku akumulatorów turecka firma Mutlu posiada duże doświadczenie w sprzedaży, gwarantując tym samym ich niezawodność. Akumulatory stosowane są na tzw. pierwsze wyposażenie samochodów takich marek jak: Honda, Mercedes, Opel, Hyundai, Toyota, Ford, Renault, a także u innych znanych producentów. Marka oferuje duży asortyment akumulatorów Mutlu, aby każdy mógł dobrać odpowiedni akumulator do swojego auta. To najnowocześniejsze bezobsługowe akumulatory rozruchowe o doskonałej wydajności, oparte na najnowszej technologii AGM –VRLA do samochodów z systemem Start Stop oraz SFB z wydłużonym cyklem życia do samochodów z dużym zapotrzebowaniem energetycznym. Niskie samorozładowanie, wysoka odporność na korozję, solidna i niezawodna obudowa z ochroną przed…

  Czytaj więcej

Nowości na rynku akumulatorów

 • Akumulatory Bosch EFB do Start-Stop
  • wtorek, 03 październik 2017

  Akumulatory Bosch EFB do Start-Stop - pełna moc we wszystkich modelach rynkowych. Technologia Bosch S5 EFB (Enhanced Flooded Battery) firmy Bosch wypełnia lukę istniejącą między tradycyjnymi akumulatorami rozruchowymi a technologią S6 AGM. Wydajność akumulatorów w tej technologii sprawdza się przy zastosowaniu w samochodach z systemami Start/Stop. Wysoka odporność na pracę cykliczną zapewnia odpowiednie rezerwy mocy przy ponownym rozruchu pojazdu. Wysokie natężenie prądu spełnia także wymagania pojazdów z dużą ilością elektrycznych odbiorników energii.

  Odsłony: 4114 Czytaj więcej
 • Wzmocniony akumulator Uruchom Bike - również do systemów start stop
  • sobota, 04 kwiecień 2020

  Start Stop w motocyklach i skuterach? Tak, na rynkach azjatyckich coraz więcej jednośladów wyposażona zostaje w system start stop. System start-stop w skuterach i motocyklach samodzielnie rozpoznaje zatrzymanie pojazdu i na określony czas dezaktywuje silnik. Zostaje on samoistnie uruchomiony po odkręceniu rączki od gazu. System ten poprzez analizę naszego ruchu zatrzymuje lub uruchamia jednostkę w taki sposób, aby nie było żadnych niedogodności dla kierowcy.

  Odsłony: 2668 Czytaj więcej
 • Porównanie akumulatorów Optima
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Optima, mają bardzo mały opór wewnętrzny, co przekłada się na większą moc startową akumulatora i lepsze charakterystyki ładowania. Dzięki zwartej budowie wewnętrznej, akumulatory Optima są odporne na wibracje i znajdują zastosowanie wszędzie tak, gdzie zwykłe akumulatory nie dałyby sobie rady: 4x4, maszyny budowalne. Poza tym zmniejszone wibracje minimalizują utratę aktywnej powłoki płytek, a w rezultacie oznaczają mniejsze straty energii i dłuższy okres żywotności akumulatora.

  Odsłony: 3373 Czytaj więcej
 • Akumulator Uruchom Silver- potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością
  • wtorek, 28 styczeń 2020

  Zamysłem powstania tej linii był jej montaż w samochodach europejskich. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych podzespołów, możemy liczyć na eliminacje ryzyka wystąpienia wady fabrycznej. W akumulatorach tych zastosowano nowoczesną płytę, której podstawę działania stanowi stop wapnia. Akumulatory Uruchom Silver, potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością, odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Dokładając do tego idealne parametry techniczne oraz zastosowanie bardzo dobrych podzespołów otrzymujemy naprawdę dobry akumulator, który da sobie radę z wilgocią oraz wahaniami temperatury.

  Odsłony: 3018 Czytaj więcej

Nowości na rynku prostowników

 • Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 24V i pojemności 34 ÷ 120Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

  Odsłony: 3278 Czytaj więcej
 • Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A - Automatyczna ładowarka EST przeznaczona jest do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo-kwasowych o napięciu 24V i pojemności 74 ÷ 400Ah. Zaletą i wyróżnieniem ładowarki automatycznej EST jest to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia. Ładowanie tymi ładowarkami zapobiega intensywnemu gazowaniu akumulatora przedłużając jego żywotność.

  Odsłony: 3351 Czytaj więcej
 • Ładowarki CTEK
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Jest to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. ŁadowarkiCTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

  Odsłony: 3199 Czytaj więcej
 • Ładowarka Stef-pol EST-513 36V 2,5A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-513 36V 2,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 36V i pojemności 17 ÷ 30Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

  Odsłony: 2852 Czytaj więcej

Dobierz akumulator min

Kupno akumulatora może i specjaliście w tej dziedzinie przysporzyć wielu problemów. Ilość marek produkujących akumulatory potrafi szokować. Wiadomo, że ile osób, tyle opinii. Jeżeli chcesz poznać rzetelne, sprawdzone informacje oraz poznać zdanie fachowców w dziedzinie akumulatorów jesteś we właściwym miejscu! Na portalu oprócz tego, jaki akumulator czy prostownik będzie dla nas najlepszy dowiemy się, które sklepy są najbardziej profesjonalne i zawsze służą fachową poradą. Jesteśmy tu po to by kupno nowego akumulatora i prostownika było proste i możliwe w najkorzystniejszej na rynku cenie.

jaki akumulator

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743